вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane płoty z drewna prędko się eksploatują oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od właściwego i skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego zależy efekt finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ten odmiana płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji wobec tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий